Zásobníky na dešťovou vodu. Proč o nich uvažovat?

01.07.2017 20:35

Spotřeba vody v jednotlivých domácnostech neustále stoupá. Tím pádem je jasné, že za ni platíme více peněz z rodinného rozpočtu. Ušetřit tedy rozhodně není od věci. Jenže jak toho dosáhnout? Jednu z možností představují zásobníky na dešťovou vodu, které vám umožní získávat vodu zcela zdarma, resp. pouze s počáteční investicí za daný výrobek! K dispozici navíc máte pestrou škálu varianta (viz nabídka zásobníků na dešťovou vodu), takže si určitě vyberete.

Šetrnost k peněžence i k přírodě

Předně musíme zdůraznit, že pokud si pořídíte takovou nádobu, ušetříte tím nejen peníze, ale také životní prostředí, což je v současné době velmi důležité. Navíc můžete s vodou zacházet opravdu hospodárně. Po dešti ji budete mít připravenu pěkně v zásobníku na dobu, kdy se dostaví sucha. A k čemu ji lze vlastně využít? Nejen k zalévání zahrady, ale také k mytí automobilu a dokonce i v domácnosti, a to např. při splachování toalety, ke kterému se notabene běžně používá pitná voda. Šetrnost k vlastní peněžence i k přírodě je tedy nepopiratelná.

Na co se zaměřit při nákupu?

Jak už jsme naznačili, zásobníky na dešťovou vodu si je možné pořídit v mnoha variantách. Při výběru se tedy můžete zaměřit na řadu faktorů. Předně vás asi bude zajímat velikost. Vzhledem k tomu, že k dispozici máte produkty s objemem od několik desítek do mnoha stovek litrů, záleží na tom, jak velký prostor můžete pro danou nádobu vyčlenit, ale také na množství srážek v oblasti, kde bydlíte. Tam, kde naprší a uschne mnohokrát do měsíce, se vám jistě osvědčí objemnější výrobky.

V současné době se navíc výrobci zásobníků na dešťovou vodu zaměřují i na jejich vizuální stránku. Můžete si tedy pořídit nádrže, které vypadají „klasicky", ale také designově velmi zajímavé produkty jako např. zahradní sloupky. Ty totiž budou nejen praktické, ale zároveň dodají vaší zahradě perfektní estetický prvek!

Zaměřit se ale lze také na další prvky. Některé nádoby jsou totiž odolnější proti UV záření, další mají výpustný kohout, který si je ovšem často možné dokoupit i zvlášť. Od věcí není si pořídit nádrž s kotvícími prvky, neboť bude odolnější proti větru, a zmínit musíme i zásobníky s filtrem, který udrží vodu bez mechanických nečistot. Ať už si však vyberte jakoukoli variantu, nákup zásobníku na dešťovou vodu bychom vám z ekonomického i ekologického hlediska určitě doporučovali.


Kontakt

AB-STORE s.r.o.
Havlíčkova 55/4
290 01  Poděbrady

Tel.:  +420 325 611 570
Fax.: +420 325 610 698

E-mail: 
Web: www.abstore.cz

Další sortiment


© 2020, AB-STORE s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑