Představujeme některé speciální nádoby na odpad

01.03.2015 14:21

Nádoby na odpad – to jsou pro většinu lidí klasické popelnice a kontejnery na komunální a tříděný odpad. V této oblasti ale panují určité rozdíly, neboť někde jsou umístěny pouze nádoby na smíšený odpad a dále na papír, plasty, sklo a nápojové kartony, zatímco jinde existují i další varianty. Pro lepší orientaci se tedy podívejme i na některé méně obvyklé nádoby na odpad, s nimiž se můžete setkat, případně si je objednat, pokud to Vaše činnost vyžaduje.

Spolehlivé kontejnery na zářivky

Zářivky rozhodně nepatří mezi bezpečný odpad, neboť obsahují vysoké množství rtuti, proto je nutné se jich řádně zbavit. Zatímco před lety to šlo pouze ve sběrných dvorech, od roku 2008 jsou na některých místech k dispozici speciální kontejnery na zářivky, které se osvědčily. Tyto nádoby jsou totiž vyrobeny z kvalitního plechu, přičemž slouží nejen k ekologickému a bezpečnému skladování použitých zářivkových trubic a vývojek, ale také k jejich snadnému transportu. Lze si je navíc pořídit v několika variantách, takže pro jejich majitele i uživatele je uděláno prakticky vše.

Kontejnery na drobné elektrozařízení a baterie

V některých obcích se lze setkat s červenými kontejnery, které jsou určeny ke zpětnému odběru baterií a drobného elektrozařízení. Kromě baterií do nich tedy kupříkladu patří kalkulačky, rádia, menší počítačové vybavení, elektronické hračky, telefony apod. Na druhou stranu do těchto červených kontejnerů v žádném případě nevyhazujete staré televizory či počítačové monitory, jakož i výše zmíněné zářivky (i úsporné žárovky) a samozřejmě k nim neodkládejte ani velké domácí spotřebiče. Ty jsou součástí zpětného odběru.

Bioodpad: vyhodit, nebo využít za pomoci kompostéru?

Bioodpad je možné v některých místech vyhodit do hnědých nádob, nicméně pokud máte zahradu, lze pro něj najít lepší uplatnění. Pořídíte-li si totiž vlastní zahradní kompostér, můžete si začít vytvářet skutečně kvalitní kompost, díky němuž budete cyklicky navracet půdě živiny, a to zcela zdarma. Tedy lépe řečeno jen s počáteční investicí do kompostéru. Následně si budete moci pravidelně vytvářet prvotřídní kompost, jenž bude chráněn před škůdci. V současné době lze navíc vytvořit kompost i v interiéru. Stačí si pořídit tzv. vermikompostér. Nepotřebujete tedy vlastně ani zahradu…


Kontakt

AB-STORE s.r.o.
Havlíčkova 55/4
290 01  Poděbrady

Tel.:  +420 325 611 570
Fax.: +420 325 610 698

E-mail: 
Web: www.abstore.cz

Další sortiment


© 2019, AB-STORE s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑