RSSRSS

Články

Spotřebujete v domácnosti a na zahradě větší množství vody? Náklady jsou proto vyšší, než byste si přáli? Pokud ano, řešením se může stát podzemní nádrž, která shromažďuje dešťovou vodu. Tímto způsobem totiž můžete ušetřit až 50 % nákladů! Jistě, jejich cena není nejnižší, ovšem z dlouhodobého hlediska se taková nádrž nepochybně vyplatí. Šetřit přitom nebudete pouze své finance, ale také životní prostředí, takže se jedná hned o dvojnásobnou úsporu.

Spotřeba vody v jednotlivých domácnostech neustále stoupá. Tím pádem je jasné, že za ni platíme více peněz z rodinného rozpočtu. Ušetřit tedy rozhodně není od věci. Jenže jak toho dosáhnout? Jednu z možností představují zásobníky na dešťovou vodu, které vám umožní získávat vodu zcela zdarma, resp. pouze s počáteční investicí za daný výrobek! K dispozici navíc máte pestrou škálu varianta (viz nabídka zásobníků na dešťovou vodu), takže si určitě vyberete.

V našem „miniseriálu“ o tříděných odpadech se dostáváme k obalům, které jsou určeny pro uchovávání tekutin, tedy k nápojovým kartonům. Ty jsou stále ještě obestřeny mnoha nejasnostmi, protože není tak úplně jasné, do jakého kontejneru na tříděný odpad vlastně patří. Ve skutečnosti je to ovšem velmi jednoduché, neboť místo nápojových kartónů je v oranžových nádobách na odpad. Samozřejmě si ale k tomuto materiálu řekneme o něco více.

V naší sérii článků o tříděném odpadu jsme se zaměřili na plasty a také na papír, z nejčastěji používaných materiálů nám tedy již zbývají pouze skleněné výrobky, které tvoří necelých 10 % vyprodukovaného odpadu. Jejich třídění a následná recyklace je proto opět velmi důležitá. Platí to tím spíše, že právě sklo patří mezi dobře recyklovatelné materiály, a to třeba na rozdíl od plastů. Na to byste tedy měli pamatovat již při nákupech a dát přednost skleněným lahvím před „PETkami“! 

Papír je stejně jako plast materiálem, který lze recyklovat, proto je vhodné si pro něj doma či na pracovišti vyčlenit samostatný odpadkový koš na odpad. Ten je následně nutné vynést do modrého kontejneru. Odtud je papír svezen na místo, kde je dotříděn a poté znovu využit. Jaké druhy papíru je ale možné třídit, a jaké nikoli? A k čemu je možné tento materiál opětovně využít? Pokud vás zajímají odpovědi na tyto otázky, na následujících řádcích naleznete odpovědi.

Plasty patří mezi materiály, které jsou člověkem hojně využívány. V tom ale spočívá problém, neboť jsou vyráběny zejména z ropy a ropných derivátů. Proto je nutné jejich užívání omezit, anebo je alespoň recyklovat, protože mají velmi dlouhou dobu rozkladu a jsou zátěží pro životní prostředí. Plasty, které lze třídit (viz níže), tedy patří do odpadkových košů a nádob na tříděný odpad. Povězme si však o jejich recyklaci něco více.

Nádoby na odpad – to jsou pro většinu lidí klasické popelnice a kontejnery na komunální a tříděný odpad. V této oblasti ale panují určité rozdíly, neboť někde jsou umístěny pouze nádoby na smíšený odpad a dále na papír, plasty, sklo a nápojové kartony, zatímco jinde existují i další varianty. Pro lepší orientaci se tedy podívejme i na některé méně obvyklé nádoby na odpad, s nimiž se můžete setkat, případně si je objednat, pokud to Vaše činnost vyžaduje.

Třídění odpadu je v současné době velmi důležité, neboť lidí na planetě Zemi neustále přibývá a jejich nároky rostou. Recyklace již jednou použitých materiálů je tedy více než potřeba, protože např. na území České republiky aktuálně vyprodukuje každý člověk přes 300 kg komunálního odpadu ročně.

Třídění odpadu by mělo být na počátku třetího tisíciletí již naprostou samozřejmostí. Nejedná se o vůbec nic složitého, na druhou stranu to má výrazně pozitivní vliv na naši ekologickou stopu.

Plastových kontejnerů na tříděný odpad je v dnešní době na našem území již více než 200 tisíc kusů. To je mimo jiné důkaz toho, že občané i zastupitelé mají recyklaci odpadu čím dál více v povědomí.


Kontakt

AB-STORE s.r.o.
Havlíčkova 55/4
290 01  Poděbrady

Tel.:  +420 325 611 570
Fax.: +420 325 610 698

E-mail: 
Web: www.abstore.cz

Další sortiment


© 2020, AB-STORE s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑